[wp-story]

Kronika

Hedhin granatën nga vetura, arrestohen dy persona në Vushtrri

Hedhin granatën nga vetura, arrestohen dy persona në Vushtrri
10:32 | 30 Dhjetor 2020

Në Vushtrri janë arrestuar dy persona pasi që nga vetura kishin hedhur një granat dore.

Policia e Kosovës në raportin 24 orësh kanë njoftuar se njësiti për deminimin e PK-së ka larguar granatën pa incidente

Të dyshuarit janë shoqëruar në stacion dhe me vendim të prokurorit janë liruar në procedurë të rregullt.

“Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë pasi nga vetura kanë hedhë një granat dore. Njësiti për deminim i PK-së ka larguar granatën pa incidente. Të dyshuarit janë shoqëruar në stacion dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit janë liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftimin e policisë.

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera