[wp-story]

Lajme

Haziri reagon për vdekjen e dy punëtorëve në minierë

Haziri reagon për vdekjen e dy punëtorëve në minierë
13:44 | 02 Qershor 2020

Dy punëtorë të minierës së Artanës kanë humbur sot jetën tragjikisht, në ambientet e kësaj miniere, pas shembjes së dheut, raporton “Front Online”.

Për vdekjen e tyre ka reaguar edhe kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri.

Ai përmes një postimi në Facebook, Haziri ka ngushëlluar familjet që kanë humbur tragjikisht dy anëtarët.

Postimi i plotë:

Me rastin e tragjedisë në Novobërdë shpreh ngushëllimet dhe solidaritetin me Kryetrain Sveta Jovanovic dhe familjet që kanë humbur tragjikisht dy anetarët.

Unë dhe Gjilani jemi me Ju.

Çkado që duhet jemi në dispozicionin tuaj.

Minatorët e vdekur janë nga Novobërda dhe Lipjani, ende s’ka nisur nxjerrja e trupave

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera