Lajme

Haziri kërkon zbardhjen e rastit për qytetarët e Gjilanit që vdiqën në Durrës

Haziri kërkon zbardhjen e rastit për qytetarët e Gjilanit që vdiqën në Durrës
23:58 | 09 Maj 2021

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri ka shkruar për tre qytetarët e kësaj komune që vdiqën pas një tragjedie në Gjirin e Lalëzit ku dyshohet se u helmuan me ushqim.

Haziri përmes një postimi në Facebook ka shprehur ngushëllime për familjen Haliti për humbjen e tre anëtarve.

Tutje i pari i Gjilanit ka thënë se shteti shqiptar e ka për obligim që sa më parë të dal me rezultatin përfundimtar të hetimit për zbardhjen e të vërtetës.

“Gjilani, Kosova e Shqipëria u tronditën nga tragjedia që ndodhi në Durrës, përkatësisht në Gjirin e Lalëzit, ku tre bashkëqytetarët tanë, Elfete, Afrim e Ferdinaze Haliti, ndërruan jetë papritur. Sot ia dhamë lamtumirën e fundit në Gjilan dhe na mbeti peng e vërteta e shuarjes së tyre. Shteti shqiptar e ka për obligim që sa më parë të dal me rezultatin përfundimtar të hetimit për zbardhjen e të vërtetës. Për shpirtrat e Elfetes, Afrimit e Ferdinazes, për familjen Haliti, për Gjilanin, për Kosovën, për Shqipërinë. Ngushëllimet më të sinqerta familjes Haliti për këtë humbje të madhe. Zoti ua lehtësoftë dhembjen”, ka shkruar Haziri.

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera