[wp-story]

Lajme

Haziri jep detaje për nëntë rastet e reja me Covid-19 në Gjilan

Haziri jep detaje për nëntë rastet e reja me Covid-19 në Gjilan
22:53 | 17 Qershor 2020

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka reaguar pas lajmit se atje janë shfaqur nëntë raste të reja me Covid-19.

“#Dita96. ISHKP na njoftoi për edhe nëntë raste të reja pozitive me #COVID19 të cilët janë raste kontakti me personat e infektuar të hënën dhe të martën”, ka shkruar Haziri në Facebook.

“Pra, dihet burimi i infeksionit dhe Komiteti emergjentë për parandalimin e përhapjes së #COVID19 po merret me trajtimin e rasteve dhe listën e kontakteve të fundit”, ka thënë ai.

“Gjatë ditës, kemi publikuar pakon e re të masave që duhet të respektohen nga qytetarët, punëtorët e shtetit në të gjithë sektorët, punëtorët dhe bizneset private, institucionet fetare, organizimet shoqërore etj., për parandalimin e virusit, në mënyrë që gjendja të jetë e menaxhueshme”, ka shtuar Haziri.

Postimi i plotë:

#Dita96. ISHKP na njoftoi për edhe nëntë raste të reja pozitive me #COVID19 të cilët janë raste kontakti me personat e…

Δημοσιεύτηκε από Lutfi Haziri στις Τετάρτη, 17 Ιουνίου 2020

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera