×
 • Lajme
 • Lajme

  Haxhiu: Rreziku i shkëmbimit territorial nuk ka kaluar, Thaçi dhe Vuçiq ende janë në ata binarë

  FrontOnline
  19 Qershor 2020

  Albulena Haxhiu nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se shkëmbimi territorial nuk ishte as paranojë as shpikje e Lëvizjes Vetëvendosje.

  “Për ata që s’besonin sot u vërtetua edhe njëherë. Por, ky rrezik ende nuk ka kaluar sepse inciuesit e këtij pazari, Thaçi-Vuçiq ende vazhdojnë të jenë në këta binarë. Prandaj duhet angazhim maksimal për t’i ndaluar projektet e tyre të rrezikshme”, është shprehur Haxhiu.

  “Rifillimet e mbrapshta pa i ndryshuar premisat e dialogut dhe pa ndërruar ata që e kanë sjellur vendin në këtë pikë do të kenë rezultate të këqija. Mirëpo, këta përfaqësues ilegal e ilegjitim nuk do të mund të sjellin marrëveshje për Kosovën”.

  Po vjen “Cyber ZERO” eventi që jep përgjigje për çdo lloj kërcënimi online
  Nga Rubrika
  Lajme30 Nëntor 2023
  Gjykata Themelore e Gjakovës ka njoftuar se ka shpallur aktgjykim lirues ndaj Granit Elshanit, i cili akuzohej për veprat penale “Vrasja e...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Autoret e emisionit KIKS Kosova, Ardiana Thaçi -Mehmeti dhe Erjona Gjikolli, kanë pranuar kërcënime me jetë ndaj tyre dhe familjarëve të tyre,...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Nëser varroset e ndejra Liridona Murseli, ku mbeti e vrarë mbrëmë rreth orës 20:20 në rrugën “Dalip Alishiqi” në Prishtinë. Dyshohet se...
  Të tjera
  Vip30 Nëntor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Lumbardhi ka thumbuar Bleradon në raportin e tij me Albën. “Je shukë, prej që ke filluar...
  Ekonomi30 Nëntor 2023
  Ashtu si në tregjet ndërkombëtare, edhe në Kosovë janë rritur nevojat për modernizimin e sistemeve dhe përshtatjen e tyre me standardet ndërkombëtare....
  Lajme30 Nëntor 2023
  Policia e Kosovës ka lëshuar një komunikatë për aksionin e sotëm policor në lidhje me grabitjen e armatosur në Suharekë. Policia ka...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Policia e Kosovës ka konfirmuar se gjatë aksionit të së enjtes është vrarë njëri prej të dyshuarve për grabitjen e armatosur, të...
  Bota/Rajoni30 Nëntor 2023
  Një rezervuar magazinimi ka vrarë shtatë njerëz dhe ka plagosur 24 në një fabrikë të prodhuesit indian të kimikateve të specializuara Aether...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Një prej të arrestuarve për grabitjen e armatosur në Prizren është Bujar Basha nga Prizreni. Ai ishte i dënuar për një tjetër...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.