×
 • Lajme
 • Lajme

  Haxhiu: LVV dhe LDK janë rrenca dhe hajna

  FrontOnline
  18 Qershor 2020

  Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, ka thënë se LVV dhe LDK janë hajdutë dhe gënjeshtar duke thënë se ata mashtruan qytetarët gjatë kohës sa ishin në qeveri në pandeminë Covid-19.

  “Nuk ka dilemë ata të cilët mashtruan qytetarët deri më 6 tetor, ata që zvarritën krijimin e qeverisë për 5 muaj për interesa personale dhe në kohë pandemisë kanë vjedhur”.

  “Prandaj ne në Komisionin e Shëndetësisë të gjitha partitë kemi një dokument prej 1 faqesh e kemi dërguar me kërkesë të prokurorisë që të merret me ato”.

  “Sepse ka kontrata të dyfishta me çmime, abuzime të shtrenjta dhe ka çështje të cilat duhet të hetohen nga prokuroria e shtetit”.

  “Në këtë situatë në kohën e pandemisë kanë qenë bashkë LVV dhe LDK janë hajna dhe rrenca. Ata kanë gënjyer qytetarët edhe rreth pakosë për marrjen e 170 eurove”, ka thënë Haxhiu.

  Çmime më të lira të naftës dhe oferta fantastike në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme23 Shtator 2023
  Edhe pse e ndaluar me ligj, zjarrvënia e qëllimshme – sidomos pas sezonit të korrje-shirjeve – është shndërruar në dukuri të rrezikshme...
  Kronika23 Shtator 2023
  Policia e Kosovës ka bërë të ditur se orët e para të 22 shtatorit është hedhur granatë dore në oborrin e një...
  Lajme23 Shtator 2023
  Remzi Kica, babai i deputetes së LDK-së, Doarsa Kica-Xhelili e cila dikush ishte pjesë e grupit parlamentar e VV-së, ka thënë se...
  Të tjera
  Lifestyle23 Shtator 2023
  James Clear, autor i librit popullor “Personal Habits”, së fundmi ka udhëhequr një seri seminaresh që synojnë të ndihmojnë të gjithë të...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Presidenti amerikan Joe Biden, planifikon t’i japë Ukrainës raketa të avancuara me rreze të gjata për të ndihmuar Kievin në kundërofensivë të...
  Kronika23 Shtator 2023
  Është grabitur një punëtor i një poste të shpejtë në Pejë, i cili ka raportuar se i është vjedhur çanta me rreth...
  Kronika23 Shtator 2023
  Dy vajza të mitura janë rrahur nga dy të tjera në fshatin Kovragë të Istogut. Policia ka bërë të ditur se sipas...
  Sport23 Shtator 2023
  Matthijs De Ligt është në një situatë shumë të rëndë, pasi ka humbur vendin e titullarit te Bayern Munich. Trajneri i bavarezëve,...
  Kronika23 Shtator 2023
  Është arrestuar një person në Pejë, pasi i njëjti dyshohet se ka ushtruar dhunë psiqike ndaj babait të tij. Policia ka bërë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.