Lajme

Haxhiu: Latifi sot e kuptoi se askush nuk e pyet për shëndetësi

Haxhiu: Latifi sot e kuptoi se askush nuk e pyet për shëndetësi
22:51 | 06 Tetor 2022

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, ka thënë se ministri Rifat Latifi sot e ka kuptuar se askush nuk e pyet asgjë për shëndetësi, pasi me të po udhëheqin Grupet e interesit, klienteliste, nepotiste, politike e partiake të LVV-së.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se Kurti e ka emëruar atë ministër vetëm formalisht.

Ai ka pyetur se kush do të japë llogari tani për rritjen e listave të pritjes për pacientë për procedurat diagnostikuese dhe operacione, gjetjet e auditorit, abuzimet e keqpërdorimet në furnizime mjekësore e ushqim.

Postimi i plotë:

Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…

Të tjera