Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Haxhiu kërkon nga deputetët që ta votojnë Projektligjin për luftimin e COVID-19

  FrontOnline
  14 Gusht 2020

  Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu ka thënë se Projektligji për parandalimin dhe luftimin e Pandemisë COVID-19 në territorin e Republikës së Kosovës, do të ndihmojë në luftimin e kësaj pandemie.

  Haxhiu në seancën e Kuvendit ka deklaruar se është bërë një punë shumë e mirë nga Komisioni për Shëndetësi në plotësimin e këtij Projektligji.

  “Prej kur është iniciuar si Projektligj është bëtë shumë politik me këtë ligj, dhe po të mos ndryshohej atëherë siç ishte propozuar do të rregullonte vetëm kufizimin e lëvizjes, mirëpo tani rregullohen edhe aspektet tjera. Është një Projektligj i kompletuar që do të shërbej në luftimin e pandemisë”, ka thënë Haxhiu.

  Ai ka shtuar se ka propozuar në emër të PDK rritjen e pagave për personelin shëndetësorë, Policinë e Kosovës dhe inspektorët.

  Haxhiu kërkoi nga deputetët që ta mbështesin këtë Projektligj dhe i njëjti të votohet me amendamentet e propozuara.

  Për shkak të punimeve në rrjet në këto zona do ketë ndërprerje të energjisë
  Nga Rubrika
  Lajme09 Qershor 2023
  Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu ka mohuar se sot është ndaluar nga KFOR-i për ta vizituar në zyrën e tij kryetarin e...
  Lajme09 Qershor 2023
  Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka folur për raportimet e shumta për mundësinë e vendosjes së sanksioneve ndaj Kosovës nga SHBA dhe...
  Lajme09 Qershor 2023
  Këshilltarja politike për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc në Qeverinë e Kosovës, Ardita Sinani ka reaguar pas lajmit për arrestimin e kreut të Shtëpisë...
  Të tjera
  Lajme09 Qershor 2023
  Blerim Vela, shef i stafit të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka njoftuar të premten se Policia e Serbisë e ka arrestuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Mbrëmjen e së enjtes Tregu i Gjelbër në Prishtinë u kaplua nga zjarri. Vendi shumëngjyrësh ku ekspozoheshin shumë produkte, u bë shkrumb...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur në qendër të Rrogozhinës, ku drejtuesi i një mjeti ka aksidentuar dy fëmijë dhe më pas...
  Lajme09 Qershor 2023
  Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Brod të Shtërpcës, ku janë lënduar dy persona. Këtë për Front Online e ka konfirmuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci, tash e dy javë pozitën e tij po e ushtron nga zyra e gjendjes civile në fshatin...
  Lajme09 Qershor 2023
  KEDS ka njoftuar se gjatë ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa qytete të Kosovës. Në njoftimin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.