[wp-story]

Lajme

Haxhi Shala për emërimin e djalit e tij si konsull: Kjo është hakmarrje politike

Haxhi Shala për emërimin e djalit e tij si konsull: Kjo është hakmarrje politike
23:30 | 26 Nëntor 2020

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Haxhi Shala ka reaguar pas emërimit dhe shkarkimit të djalit  të tij Flaktonit si konsull në Pragë, raporton Frononline

Shala e ka cilësuar shkarkimin e tij si një hakmarrje politike dhe arsyetohet me faktin se veçse është djali i tij mediet kanë reaguar.

Tutje ai ka thënë se nëse është shkel ligji apo ose janë ndjekur procedurat, këtë duhet ta dijë ministria dhe presidenca.

“Kjo është hakmarrje politike, veçse është djali im është bërë ky reagim”, tha Shala

Por,Shala debatet për emërimin e djalit të tij i konsideron s reklam.

“Kumedit çka me u pas ba s’kisha mujt me i bo kaq shumë reklamë djalit tem”, ka thënë ai.

 

Petrol Company në muajin e shenjtë të Ramazanit, dhuron pako ushqimore per familjet nevojtare në qytetin e Vitisë

Të tjera