Lajme

Hashim Thaçi i pikëlluar për vdekjen e Osman Zhitisë: Ai ishte një burrë i fortë

Hashim Thaçi i pikëlluar për vdekjen e Osman Zhitisë: Ai ishte një burrë i fortë
14:22 | 02 Korrik 2020

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se e ka pikëlluar pa masë vdekja e Osman Zhitisë, babait të Heroit të Kosovës, Afrim Zhitia.

Sipas tij, Osman Zhitia ishte frymëzues i një familjeje atdhetare të përkushtuar për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.

“Ai ishte një burrë i fortë, solidar dhe shumë i respektuar prej të gjithëve. Ngushëllime të sinqerta familjes Zhitia dhe gjithë të afërmve të tyre”.

 

Prince Coffee House tani edhe në Vjenë të Austrisë

Të tjera