×
 • Sport
 • Sport

  Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

  FrontOnline
  01 Qershor 2023

  Një nga sulmuesit më të mirë në botë, Harry Kane, ka refuzuar transferimin te Bayern Munich dhe po i afrohet një transferimi te Manchester United.

  Sipas Bild, golashënuesi më i mirë në historinë e Kombëtares së Anglisë dhe Tottenhamit iu kthye përgjigje Bayern Munichut duke i thënë se nuk është i interesuar të veshë fanellën e gjigantit bavarez sezonin e ardhshëm, edhe pse do të ishte garanci për të fituar një trofe, çfarë i mungon në karrierën e tij të pasur individuale.

  Megjithatë, kjo nuk do të thotë se kapiteni i Anglisë do të qëndrojë në Tottenham

  Kane përfundoi një sezon në të cilin ai vendosi rekorde të shumta, pas të cilit ai ka shumë të ngjarë të largohet nga klubi po hyn në vitin e fundit të kontratës së tij.

  Më i afërti për ta sjellë atë është Manchester United, dhe thuhet se kjo është dëshira e Kane pasi dëshiron të qëndrojë në Angli dhe të kalojë të vetmin njeri që është përpara tij në listën e golashënuesve më të mirë të të gjitha kohërave në Ligën League, Shearerin.

  Kalimi i Kane te Manchester United është një opsion shumë real, ndërsa pas tyre në listë është Real Madridi, pasi Karim Benzema ka gjasa të largohet nga “Santiago Bernabeu”.

  Këto janë dy klubet e vetme me shanse reale për të përballuar yllin e Tottenhamit në afatin kalimtar të ardhshëm.

  Edhe pse anglezi dëshiron të qëndrojë në Ligën Premier, ftesa e Real Madridit nuk do të refuzohej dhe nëse Benzema largohet nga Klubi Mbretëror, Kane do të ishte opsioni më i mundshëm për pasardhësin e tij.

  Pronari i Tottenhamit, Daniel Levy gjithashtu duket se më në fund është penduar, pasi nuk donte të shiste yllin e tij më të madh te Manchester City verën e kaluar për më shumë se 100 milionë euro, pasi tani çmimi ka rënë në 80 milionë./

   

  20 mijë qytetarë të Gjakovës bëhen me rrjet të ri
  Nga Rubrika
  Sport30 Shtator 2023
  Roma e ka nisur në mënyrë të shëmtuar sezonin e ri në Serie A dhe pas gjashtë ndeshjeve të para për Giallorosët...
  Sport30 Shtator 2023
  Superliga e Kosovës në futboll do të vazhdojë këtë fundjavë me xhiron e tetë. Kjo xhiro do të sjellë dy super derbi,...
  Sport29 Shtator 2023
  Barcelona ka shënuar fitore ndaj Sevillas me rezultat 1-0 në ndeshjen hapëse të javë së tetë në La Liga. Fillimi i ndeshjes...
  Të tjera
  Lajme30 Shtator 2023
  Kryetari i Sindikatës së Policisë së Kosovës, Imer Zeqiri, ka ftuar institucionet që të angazhohen që të paguhen shtesat e rrezikshmërisë për...
  Lajme30 Shtator 2023
  Dy ish-zyrtarët policorë, Lutfi Menxhiqi dhe Lavdim Osmani, të premten, në seancën e rigjykimit janë deklaruar të pafajshëm lidhur me akuzat për...
  Lajme30 Shtator 2023
  10:00Lëvizja VETËVENDOSJE! mban mbledhjen LII të Këshillit të Përgjithshëm. (Salla e Modelariumit të Fakultetit të Arkitekturës, afër Ministrisë së Arsimit) 12:00Organizata “Germin”, mban...
  Lajme30 Shtator 2023
  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Sipas IHK-së,...
  Lajme30 Shtator 2023
  Senatorja amerikane Jeanne Shaheen ka reaguar pas paralajmërimeve të sotme të SHBA-së se forcat serbe kanë shtuar numrin e tyre në kufi...
  Lajme29 Shtator 2023
  Këngëtari shqiptar,Hajro Ceka është shfaqur i lumtur krah Ivica Daçiqit. Shqiptari nga Mali i Zi ka publikuar një foto me Daçiqin pas...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.