×
 • Sport
 • Sport

  Harrojeni Uzunin, çka ka humbur Hazardi është ende më keq

  FrontOnline
  14 Nëntor 2021

  Myrto Uzuni përfundoi në qendër të kritikave për atë rast të shpërdoruar përballë portierit Jordan Pickford në minutën e 15 të Angli-Shqipëri, megjithatë sulmuesi kuqezi nuk është i vetmi që gabon në situata të tilla.

  Një gabim të ngjashëm ka bërë edhe ylli belg Eden Hazard, që u shërbye saktë dhe u nis i vetëm drejt portës, por u shfaq konfuz dhe nga kjo përfitoi portieri i Estonisë, që ndërhyri dhe i rrëmbeu topin nga këmbët.

  Gjithsesi gabimi i kapitenit belg nuk kushtoi aspak, pasi “djajtë e kuq të Europës” ia dolën të triumfojnë 3-1 dhje të sigurojnë një biletë për në Botërorin Katar 2022.

  Vlera Devolli bashkë me liderin e CDU-së në promovimin e Sara Rosner
  Nga Rubrika
  Sport18 Korrik 2024
  Llapi është mposhtur në “Zahir Pajaziti” edhe në ndeshjen kthyese nga Wisla Krakowa në kuadër të kualifikimeve për Europa League. Pjesa e...
  Sport18 Korrik 2024
  Në Prishtinë po mbahet Kampionati Evropian i Hendbollit U20. Në kuadër të tij mbrëmë është zhvilluar ndeshja mes Kosovës dhe Luksemburgut, ku...
  Sport18 Korrik 2024
  Bruce Mwape nuk do t’i lejohet kontakti privat me asnjë nga lojtaret e tij në Lojërat Olimpike në Paris, por trajnerit të...
  Të tjera
  Sport18 Korrik 2024
  Llapi është mposhtur në “Zahir Pajaziti” edhe në ndeshjen kthyese nga Wisla Krakowa në kuadër të kualifikimeve për Europa League. Pjesa e...
  Lajme18 Korrik 2024
  Artan Hajrizi vëllai i Faton Hajrizit i cili po dyshohet për vrasjen e një polici në Serbi, ka treguar se si vëllai...
  Lajme18 Korrik 2024
  Arbër Rexhaj, deputet i VV-së, ka thënë se i dyshuari për vrasjen e një polici serb në Serbi, është kriminel që ka...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Një familje e cila raportohet të jetë nga Maqedonia e Veriut, ka pësuar aksident të tmerrshëm në afërsi të Leskovcit ndërsa po...
  Lajme18 Korrik 2024
  Autoritetet në Serbi kanë nisur sot në orën 19:00 kërkimet edhe me helikopterë mbi zonën ku ndodhi vrasja e mbrëmshme e policit....
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka refuzuar bisedimet për arritjen e një marrëveshjeje me Rusinë, pa miratimin e Kievit, pasi kryeministri hungarez, Viktor...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.