Lajme

Haradinaj uron SHBA-në për 245-vjetorin e krijimit të ushtrisë

Haradinaj uron SHBA-në për 245-vjetorin e krijimit të ushtrisë
12:59 | 14 Qershor 2020

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka uruar SHBA-në për 245-vjetorin e krijimit të ushtrisë amerikane.“Në ketë ditë historike për Shtetet e Bashkuara dhe ushtrinë e saj, përzemërsisht uroj popullin amerikan dhe përfaqësuesit e institucioneve mbrojtëse të ShBA-së për 245-vjetorin e krijimit të ushtrisë amerikane”, thotë Haradinaj.

Më tej thekson se shembulli i tyre i sakrificës, trimërisë, përkushtimit dhe atdhedashurisë ishte dhe do të mbetet gjithnjë frymëzim për Ushtrinë e Kosovës.

“Përjetë mirënjohës shërbimit të burrave dhe grave të ushtrisë amerikane, që ndihmuan dhe mbështetën Kosovën dhe popullin e saj në momentet historike dhe më vendimtare, nëpër të cilat kaluam së bashku. Urime ditëlindja! #245 U.S.ARMY”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera