×
 • Lajme
 • Lajme

  Haradinaj thotë se nuk është në dijeni për arrestimet që mund të vijnë nga Specialja

  FrontOnline
  05 Nëntor 2019

  Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj tha se nuk është në dijeni lidhur me arrestimet që mund të vijnë nga Gjykata Speciale, njofton Klan Kosova.

  Megjithatë, duke u përgjigjur në pyetje në një konferencë për media ai dha një adresë se kush mund ta dijë.

  “Nuk di asgjë duhet me i pytë ata që e kanë votuar Gjykatën. Ata ndoshta i dinë më mirë procedurat sepse unë nuk kam ndonjë informatë. Ata që e kanë votuar dhe thoshin se është e nevojshme është mirë me i pytë çka mendojnë”.

  Haradinaj këtu gjithashtu tha se taksa 100% do të duhej të mbetej krahas vendosjes së reciprocitetit.

  Sipas tij heqja e taksës pa e marrë njohjen është “gabim kapital politik”.

  Sa i përket takimit me emisarin e SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, Haradinaj deklaroi se ishte në vazhdën e një komunikimi të vazhdueshëm.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton se në këto vende s’do të ketë rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ish-kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, është operuar sërish në këmbën në të cilën...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, ka takuar Raportuesen për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka thënë se SHBA-të nuk kanë ndryshuar qëndrim sa i përket mbajtjes së zgjedhjeve serbe në...
  Të tjera
  Ekonomi06 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës, në asistimin e Njësitit Anti-kontrabandë nga Dogana e Kosovës dhe ATK-së me qëllim të luftimit të Ekonomisë jo formale,...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Një ngjarje e shokuese, ka ndodhur në SHBA ku një 13 vjeçar ka vrarë nënën e tij me thikë dhe më pas...
  Kronika06 Dhjetor 2023
  Në një objekt banesor janë përfshirë nga zjarri orët e rrymës në rrethana të panjohura. Në raportin 24 orësh të Policisë së...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Kryeministri Albin Kurti ka marrë pjesë në prezantimin e masës 1.2 për subvencionimin e familjeve me asistencë sociale. Ai ka thënë se...
  Opinione06 Dhjetor 2023
  Nga Shqipe Pantina Sa here ju ka ndodhë që keni qenë në një restorant apo vend publik ku ka pasur edhe fëmijë...
  Sport06 Dhjetor 2023
  Shorti i të shtunës për kampionatin evropian të futbollit Euro 2024 u detyrua të ndërpritej për disa minuta pasi zhurma pornografike nisën...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.