[wp-story]

Lajme

Haradinaj-Stublla: Vuçiqi nuk ka leje për vizita në Kosovë deri sa të kërkojë falje për krimet

Haradinaj-Stublla: Vuçiqi nuk ka leje për vizita në Kosovë deri sa të kërkojë falje për krimet
15:36 | 25 Nëntor 2020

Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla, ia ka bërë me dije presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, se nuk do ketë leje për futje në Kosovë, deri sa shteti i tij të kërkojë falje për krimet e bëra ndaj shqiptarëve.

Haradinaj-Stublla e ka deklaruar një gjë të tillë përmes një shkrimi në Twitter, duke ia përmendur një deklaratë të tijën të dhënë përgjatë inaugurimit të një spitali në Batajnicë, vend ky ku u gjetën 744 trupa të shqiptarëve të vrarë.

Shefja e diplomacisë tutje ka thënë se ka mbaruar koha kur Kosova keqpërdoret për “shou politik”.

 

Benzinë vetëm 1.05 euro në Petrol Company e shumë zbritje tjera në “Be Happy Restorant” dhe Market

Të tjera