×
 • Lajme
 • Lajme

  Haradinaj-Stublla flet me Heiko Maas: Qëndrimi i Gjermanisë ishte vendimtar për përjashtimin e idesë së rrezikshme të ndryshimit të kufijve

  FrontOnline
  07 Korrik 2020

  Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me ministrin e jashtëm gjerman, Heiko Maas.

  Haradinaj-Stublla përmes një postimi në Twitter ka shkruar se qëndrimi parimor i Gjermanisë ishte vendimtar në përjashtimin e idesë së rrezikshme për ndryshimin e kufijve në Ballkan.

  “Qëndrimi parimor i shtetit Gjerman ishte vendimtarë në përjashtimin e idesë së rrezikshme për ndryshimin e kufijve në Ballkan. Shpreh mirënjohje të thellë Heiko Maas dhe Gjermanisë për mbështetje të vazhdueshme. Për Kosovën Gjermania është partner kredibil në rrugëtimin euroatlantik. Liberalizimi i vizave mbetet pritje e madhe”, ka shkruar Maas.

  Nga 10 janari fillojnë reduktimet, këto vende do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja vlerëson se rreziku në veri ende nuk ka kaluar. Ai thotë se integriteti territorial i Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Vetura me targa serbe me akronime të qyteteve të Kosovës qarkullojnë ende nëpër rrugët e veriut. Targa të tilla ilegale janë parë...
  Lajme04 Tetor 2023
  Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka thënë se kryeministri Albin Kurti i ka përjashtuar të gjithë nga procesi...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka thënë për Front Online se zgjidhja e problemeve në veriune   Kosovës edhet vetëm zgjidhja politike. Sipas...
  Vip04 Tetor 2023
  Dinamika të reja në ‘Për’puthen’. Në puntatën e djeshme, Saidja ka realizuar një takim me Aurelin që nuk shkoi ashtu siç pritej....
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Shtetet e Bashkuara, Bashkimi Evropian dhe Britania e Madhe kanë shprehur shqetësimet e tyre të mërkurën pas raportimeve se zyrtarë të drejtësisë...
  Sport04 Tetor 2023
  Sot në konferencë për shtyp para ndeshjes Ballkani – Dinamo Zagreb në konferencë për media ishte trajneri Ilir Daja, i cili konfirmoi...
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputeti i pavarur, Fatmir Humolli, ka komentuar sekuestrimin e vilës shumë milionëshe të kryeterroristit të Milan Radojçiqit. Sipas tij, ka deputetë shqiptarë...
  Vip04 Tetor 2023
  Motrat e njohura Ismaili, rrallë shihen nën shoqërinë e njëra tjetrës. Në fakt, rrallë shihen edhe në publik. Por, ja ku janë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.