Lajme

Haradinaj-Stublla flet me Heiko Maas: Qëndrimi i Gjermanisë ishte vendimtar për përjashtimin e idesë së rrezikshme të ndryshimit të kufijve

Haradinaj-Stublla flet me Heiko Maas: Qëndrimi i Gjermanisë ishte vendimtar për përjashtimin e idesë së rrezikshme të ndryshimit të kufijve
10:29 | 07 Korrik 2020

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me ministrin e jashtëm gjerman, Heiko Maas.

Haradinaj-Stublla përmes një postimi në Twitter ka shkruar se qëndrimi parimor i Gjermanisë ishte vendimtar në përjashtimin e idesë së rrezikshme për ndryshimin e kufijve në Ballkan.

“Qëndrimi parimor i shtetit Gjerman ishte vendimtarë në përjashtimin e idesë së rrezikshme për ndryshimin e kufijve në Ballkan. Shpreh mirënjohje të thellë Heiko Maas dhe Gjermanisë për mbështetje të vazhdueshme. Për Kosovën Gjermania është partner kredibil në rrugëtimin euroatlantik. Liberalizimi i vizave mbetet pritje e madhe”, ka shkruar Maas.

Petrol Company zbret çmimet në Ditën e Verës: Benzinë 1.70 euro dhe Diesel 1.85 Euro për litër

Të tjera