Lajme

Haradinaj-Stublla falënderon Jordaninë për ndihmën në luftën antiCOVID-19

Haradinaj-Stublla falënderon Jordaninë për ndihmën në luftën antiCOVID-19
16:38 | 29 Korrik 2020

Shefja e diplomacisë kosovare Meliza Haradinaj – Stublla sot zhvilloi një bisedë telefonike me homologun e saj jordanez Ayman Al Safadi.

Ajo me këtë rast tha se marrëdhëniet e shkëlqyeshme ndërshtetërore duhet të dinamizohen në bashkëpunim edhe më të thellë, në aspektin politik dhe ekonomik.

“E falënderova homologun Al Safadi për përkrahjen e vazhdueshme që Jordania i ka dhënë Kosovës në forcimin e subjektivitetit ndërkombëtar të shtetësisë sonë, si dhe për donacionin gjeneroz dhënë Kosovës, për të ndihmuar luftën anti-COVID-19”, tha ministrja Haradinaj – Stublla.

8 Marsi në Park Hotel & Spa – Që t’i të ndjehesh si Mbretëreshë ….

Të tjera