Lajme

Haradinaj-Stublla: Britania mbetet aleat yni i përhershëm, në veçanti në fushën e sigurisë

Haradinaj-Stublla: Britania mbetet aleat yni i përhershëm, në veçanti në fushën e sigurisë
16:19 | 26 Qershor 2020

Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla është takuar me Përfaqësuesen e Përhershme të Mbretërisë së Bashkuar në NATO, Sarah MacIntosh.

Ajo thotë se Mbretëria e Bashkuar mbetet aleat yni i përhershëm, në veçanti në fushën e sigurisë.

Në atë takim u diskutua për rolin e Mbretërisë së Bashkuar dhe NATO-s në Kosovë, nga misioni i çlirimit, rindërtimit, pavarësisë, dhe tani kur edhe Forca jonë e Sigurisë dhe Ministria e Mbrojtjes janë rreshtuar krahas aleatëve si kontribues të sigurisë, paqes, dhe stabilitetit në Kosovë e rajon.

“Përfaqësuesen MacIntosh e njoftova për përpjekjet tona të intensifikuara tani për integrim në strukturat euro-atlantike, duke kërkuar edhe inicimin e dialogut politik që do të siguronte në përputhje me obligimet dhe përgjegjësitë integrimin e Kosovës në NATO“, ka shkruar ministrja në Facebook.

Prince Caffe: Hape dhe fito preminë kryesore, çdo muaj nga një Fiat 500

Të tjera