×
 • Lajme
 • Lajme

  Haradinaj-Stublla: Britania mbetet aleat yni i përhershëm, në veçanti në fushën e sigurisë

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla është takuar me Përfaqësuesen e Përhershme të Mbretërisë së Bashkuar në NATO, Sarah MacIntosh.

  Ajo thotë se Mbretëria e Bashkuar mbetet aleat yni i përhershëm, në veçanti në fushën e sigurisë.

  Në atë takim u diskutua për rolin e Mbretërisë së Bashkuar dhe NATO-s në Kosovë, nga misioni i çlirimit, rindërtimit, pavarësisë, dhe tani kur edhe Forca jonë e Sigurisë dhe Ministria e Mbrojtjes janë rreshtuar krahas aleatëve si kontribues të sigurisë, paqes, dhe stabilitetit në Kosovë e rajon.

  “Përfaqësuesen MacIntosh e njoftova për përpjekjet tona të intensifikuara tani për integrim në strukturat euro-atlantike, duke kërkuar edhe inicimin e dialogut politik që do të siguronte në përputhje me obligimet dhe përgjegjësitë integrimin e Kosovës në NATO“, ka shkruar ministrja në Facebook.

  Atdhe Xharavina eliminohet nga Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Lajme15 Korrik 2024
  Një top ofertë të pa parë deri më tash ka lansuar kompania numër një për turizëm në Kosovë Sharr Travel për në...
  Lajme15 Korrik 2024
  Kurti takohet me drejtoren e NDI, ZKM: Diskutuan për zhvillimet në vend dhe në botë Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka...
  Lajme15 Korrik 2024
  Agjencia për Informim dhe Privatësi, në kuadër të mbrojtjes së të dhënave personale të qytetarëve, përkatësisht mbikëqyrjen e zbatimit të Ligjit për...
  Të tjera
  Lajme15 Korrik 2024
  Salla e Kuvendit të Kosovës është në rinovim e sipër ndërsa Shefi i Kabinitetit të Glauk Konjufcës, Ilir Kërçeli njoftoi se tashmë...
  Lajme15 Korrik 2024
  Gjykata Speciale ka njoftuar se në rastin gjyqësor Januzi dhe të tjerët, është marrë vendim për kalimin e dosjes së çështjes dhe...
  Sport15 Korrik 2024
  Lamine Yamal nuk do ta harrojë kurrë eksperiencën e jashtëzakonshme që e pati në Euro 2024. Super-talenti i Barcelonës ishte sensacion në...
  Lajme15 Korrik 2024
  Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati, i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti, i cili ka thënë se vrima nga e cila rridhte buxheti...
  Bota/Rajoni15 Korrik 2024
  Pushimet në Jug këtë vit janë më të shtrenjta se asnjëherë. Vlora, Saranda dhe zonat përreth tyre po përballen me një rritje...
  Lajme15 Korrik 2024
  Ambasadorët e shteteve më të fuqishme në botë u bën bashkë të dielën në Klan Arena. Ata shkuan për të parë finalen...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.