[wp-story]

Lajme

Haradinaj: Shtetin e kanë kapur PDK-ja e LDK-ja

Haradinaj: Shtetin e kanë kapur PDK-ja e LDK-ja
19:36 | 05 Shtator 2019

Një ditë pasi dy senatorët amerikanë kërkuan sakrifikim nga Kosova dhe Serbia për arritjen e marrëveshjes mes dy vendeve, kryeministri në dorëheqje Ramush Haradinaj, ka thënë se amerikanët nuk i kërkuan kompromis.

Ai ka thënë se kushdo që i fiton zgjedhjet, nuk duhet të hyjë në obligime të gabuara me Serbinë, raporton KTV.

Ndërkohë, në një diskutim të organizuar nga Riinvesti, kryeministri në dorëheqje Ramush Haradinaj, ka akuzuar PDK-në se e ka kapur shtetin, pavarësisht se me këtë parti ka bashkëqeverisur për dy vjet.

Përgjegjëse për situatën në vend e ka lënë edhe LDK-në.

Kryetari i AAK-së ka folur edhe për listën e kësaj partie për deputetë.

Ka shtuar se me ligj, nuk ndalohet kandidimi i personave me aktakuza dhe se AAK-ja nuk do t’ia mohojë askujt këtë.

Super zbritje në “Petrol Company”

Të tjera