[wp-story]

Lajme

Haradinaj nuk premton se do ta zvogëlojë numrin e ministrave, por të zëvendësministrave

Haradinaj nuk premton se do ta zvogëlojë numrin e ministrave, por të zëvendësministrave
20:55 | 09 Shtator 2019

Kandidati për kryeministër nga AAK-PSD, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk mundet të premtojë se do të zvogëlojë numrin e ministrive në mandatin e ardhshëm, në rast se e fiton.

Ai ka thënë se nuk mund të japë një premtim të cilin ndodh që nuk mundet ta mbajë.

“Të numri i ministrive mundet mu zvogëlu, mendoj mes 15 dhe 19 ministri, në çdo rrethanë mjafton. As tash nuk premtoj që do ta bëjë 15 apo 19 për shkak të shumë rrethanave. Një gjë që mund ta bëjë një kryetar është me vendos një kriter që s’ka më shumë se dy zëvendësministra”, ka thënë Haradinaj.

I pyetur nga Agron Bajrami i Kohës Ditore se pse e bëri atëherë një qeveri të madhe me atë numër zëvendësministrash, Haradinaj tha se “ishte kompromis për krijimin e qeverisë” dhe “asnjëherë nuk i ka ardhur mirë për këtë”.

“As tash nuk premtoj se do ta bëjë me aq ministri, për shkak të shumë rrethanave në Kosovë. Por premtoj se zëvendësministër të tretë në një Ministri nuk kisha pranuar”, ka thënë Haradinaj.

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera