Lajme

Haradinaj: Nuk e arsyetoj arrestimin tim, më lejoni të flas fjalën e fundit

Haradinaj: Nuk e arsyetoj arrestimin tim, më lejoni të flas fjalën e fundit
15:52 | 29 Shtator 2020

Ka filluar intervistimi i nënkryetarit të Organizatës së Veteranëve të UCK-së, Nasim Haradinaj para trupit gjykues të Speciales, raporton Front Online.
Ai ka thënë se nuk e arsyeton arrestimin e tij.

“Nuk janë sjell keq me mua por unë nuk e arsyetoj arrestimin. Unë kam disa konkluzione të mija, do të jetë fjala e fundit që e flas tani, andaj më lejoni të flas diçka, nuk do të zgjasë shumë”, tha ai.
Megjithatë, Haradinaj nuk arriti ta lexoj atë që kishte përgatitur, pasi që nga ana e Prokurorit Special nuk u pa e arsyeshme, përkundër që nuk iu tha që të mos flasë.
Kjo gjë nervozoi Haradinaj i cili tha se nuk e ka njohur dhe nuk do ta njoh asnjëherë Gjykatën Speciale./Front Online/

https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/1505610833160403

Ambasadorja e parë e Izraelit në Kosovë, e impresionuar me punën në Comodita

Të tjera