Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Haradinaj në Karaqevë: Institucionet e sigurisë kosovare mos të lejojnë provokime nga xhandarmëria serbe

  FrontOnline
  08 Gusht 2020

  Një ditë pasi që forcat e xhandarmërisë serbe kanë zbritur në territorin e Kosovës, në Karaqevë, në këtë fshat kufitar të Kamenicës ka shkuar ish-kryeministri i Kosovës dhe lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, raporton portali Front Online.

  Haradinaj ka shkuar në Karaqevë bashkë me nënkryetarin e Kamenicës, Faton Jakupi dhe siç ka shkruar ai në Facebook, institucionet e sigurisë kosovare nuk duhet te lejojnë provokime të tilla të xhandarmërisë serbe.

  Postimi i plotë i Haradinaj në Facebook:

  Sot në Karaçevë, së bashku me nënkryetarin e Komunës së Kamenicës z. Faton Jakupi.
  Vizituam fshatin dhe biseduam me banorët e zonës pas provokimit të fundit të xhandarmërisë serbe.
  Institucionet e sigurisë në Kosovë duhet të ofrojnë siguri për të gjithë qytetarët dhe mos të lejojnë më provokime të tilla.

  KESCO u certifikua me tri ISO Standarde
  Nga Rubrika
  Lajme30 Maj 2023
  Kryetarja e Komisionit për Politikë të Jashtme në Parlamentin e Britanisë së Madhe Alicia Kearns, ka folur rreth zhvillimeve të ditës së...
  Lajme30 Maj 2023
  Zëvendës Sekretari Gjeneral për Sigurinë dhe Mbrojtjen e Përbashkët i Bashkimit Europian, Charles Fries ka arritur në Kosovë, pas situatës së krijuar...
  Lajme30 Maj 2023
  Situata në veri të Kosovës ka shkaktuar anulimin e aktivitetit të planifikuar për sot në kuadër të stërvitjes ushtarake ndërkombëtare “Defender Europe...
  Të tjera
  Lajme30 Maj 2023
  Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është shprehur i shqetësuar për demolimin e veturave të T7 e KOHËS në Zveçan. Njëherësh AGK u...
  Lajme30 Maj 2023
  Për situatën në veri, kryeminstri i Kosovës, Albin Kurti ka biseduar me të dërguarin e posaçëm të Britanisë së Madhe për Ballkanin...
  Lajme30 Maj 2023
  KFOR-i ka njoftuar se numri i paqeruajtësve të lënduar gjatë dhunës së paprovokuar të djeshme në komunën e Zveçanit është 30. “11...
  Lajme30 Maj 2023
  Punëtorët e Komunës së Zveçanit sot në mëngjes janë mbledhur para objektit të atij institucioni për të kërkuar kthimin në vendet e...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka takuar ambasadorët e vendeve të QUINT-it, në takim morën pjesë ambasadorët e  Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...
  Lajme30 Maj 2023
  Misioni paqeruajtës i KFOR-it i ka kërkuar të martën Kosovës dhe Serbisë të marrin përgjegjësi për situatën e krijuar në veri. Komandanti...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.