[wp-story]

Lajme

Haradinaj kujton Hajdarajn: Për ndërtimin e vendit humbëm shumë njerëz të dashur

Haradinaj kujton Hajdarajn: Për ndërtimin e vendit humbëm shumë njerëz të dashur
10:53 | 17 Janar 2020

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka përkujtuar ish-deputetin e Kosovës, Smajl Hajdaraj, në 18 vjetorin e vrasjes së tij.

Ai shkroi së ndërtimi i vendit ishte me shumë sfida dhe shumë humbje të njerëzve.

Haradinaj që e kishte edhe bashkëluftëtar tha se do ta kujtojë gjithmonë me respekt veprën e tij.

Postimi i plotë:

Ndërtimi i vendit kishte sfidat e veta.

Humbëm shumë bashkëluftëtarë e njerëz të dashur.

Në 18 vjetorin e vrasjes, kujtojmë bashkëluftëtarin Smajl Hajdaraj, deputet i Kuvendit të Kosovës.

Do ta kujtojmë përgjithmonë me respekt veprën dhe shëmbëlltyrën e tij.

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera