×
 • Lajme
 • Lajme

  Haradinaj kujton babain në dyvjetorin e vdekjes: Ai na mësoi që të vdesim për liri

  FrontOnline
  17 Qershor 2020

  Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj e ka përkujtuar babain e tij Hilmiun në dyvjetorin e vdekjes.

  Ai ka thënë se babai e ka mësuar atë dhe të tjerët se të vdesësh për liri është vlera më sublime njerëzore.

  “Në përvjetorin e dytë të ndarjes nga jeta të babës sonë, Hilmi Haradinajt, me nderim kujtuam rrugëtimin e tij jetësor dhe vlerat, në të cilat ai besoi dhe i mbrojti çdoherë me nder. Baba na mësoi, se vdekja për t’i dhënë jetë lirisë është vlera më sublime njerëzore. Ashtu siç qëndroi i papërkulur për të drejtën e shqiptarëve, na la porosinë t’i mbetemi përjetë besnik lirisë”.

  Ish-kryeministri Haradinaj e ka falënderuar kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi që ka qenë bashkë me familjen e tij derisa kanë bërë homazhe në Varrezat e Dëshmorëve në Gllogjan.

  “Mirënjohës Kryetares së LSI-së Monika Kryemadhi që na u bashkua sot në Gllogjan, si dhe të gjithë atyre që përgjatë gjithë jetës së tij e nderuan nga të gjitha trojet e atdheut. I përjetshëm kujtimi për ty, plak”.

  8 Marsi në Park Hotel & Spa – Që t’i të ndjehesh si Mbretëreshë ….
  Nga Rubrika
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja vlerëson se rreziku në veri ende nuk ka kaluar. Ai thotë se integriteti territorial i Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Vetura me targa serbe me akronime të qyteteve të Kosovës qarkullojnë ende nëpër rrugët e veriut. Targa të tilla ilegale janë parë...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Analisti politik dhe avokati, Azem Vlasi, i hedh poshtë pretendimet nga Serbia se Milan Radoiçiq, i cili pranoi organizimin e sulmit terrorist...
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Anton Quni, lidhur me sulmin terrorist në Banjskë, veri të Kosovës, më 24 shtator, ka...
  Lajme04 Tetor 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka pritur në takim ministrin gjerman të Ushqimit dhe Bujqësisë, Cem Ozdemir. Atë e ka njoftuar për...
  Lajme04 Tetor 2023
  Ish-nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojiçiqi i cili ishte organizatori i sulmit në Banjskë të Zveçanit dje u arrestuar nga shtetit serb....
  Lajme04 Tetor 2023
  Ish-këshilltari i Thaçit, Bekim Çollaku, tha se informaat që i posedon kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, nuk i posedojnë liderët e Kosovës....
  Sport04 Tetor 2023
  Zyrtari i VAR-it, Darren England, nuk do të ndajë drejtësinë në asnjë ndeshje të Liverpoolit për pjesën tjetër të sezonit pas përfshirjes...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.