×
 • Lajme
 • Lajme

  Haradinaj kthehet pak në Gllogjan, flet për pjekjën e rakisë së shtëpisë

  FrontOnline
  03 Nëntor 2019

  Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në Facebook ka shkruar se gjatë ditës së sotme ka vizituar vendlindjen e tij në Gllogjan, ku ka marrë pjesë në ceremoninë e pjekjes dhe distilimit të rakisë së shtëpisë.

  Haradinaj ka ndarë disa fotografi të kësaj ceremonie.

  “Në Gllogjan në ceremoninë e pjekjes dhe distilimit të rakisë së shtëpisë, sipas traditave të vjetra shqiptare, me mjeshtrin bacën Shaban dhe nipin e tij, i cili me krenari mban emrin e dëshmorit të lirisë, Sadri Lokaj”, ka shkruar Haradinaj./Front Online/

  Rikthehet Blasta, Artani i kërkon falje nga zemra
  Nga Rubrika
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Emisari i Kryeministrit të Britanisë së Madhe për Ballkanin Perëndimor, Stuart Peach, pas përfundimit të vizitës në Kosovë është lajmëruar me një...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka njoftuar se tashmë ka nisur investimi në Klinikën e Kardiokirurgjisë dhe vlera e investimit në infrastrukturë...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Zyrtari i LDK-së, Berat Rukiqi, ka reaguar pas deklaratës së ministrit Liburn Aliu i cili në një intervistë për T7 ka thënë...
  Të tjera
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova, Lumbardhi dhe Alby kanë treguar mbrëmë se kush nga banorët mendojnë se janë fallco. Teksa bisedonin,...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova, Blero dhe Edona kanë debatuar ashpër mbrëmë. Blero ia ka ngritur zërin Edonës për shkak se...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Mbrëmë ka qenë një natë e gjatë për banorët, ku pas përfundimit të darkës së nominuarve, kanë pësuar edhe debate të shumta...
  Bota/Rajoni01 Dhjetor 2023
  Numri i palestinezëve të vrarë që nga përfundimi i armëpushimit ka arritur në 109, Kështu ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Besi ishte habitur me një deklaratë të Bleros. Besi ishte shqetësuar për gjendjen e Bleros ku...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova 2, Adri dhe Shqipja kanë komentuar banorët tek “Wall of Fame”. Për secilin banorë ata kishin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.