Gjuha:
×
 • Sport
 • Sport

  Haradinaj: Kështu mbrohen ngjyrat e Kosovës, krenar me ty Distria Krasniqi

  FrontOnline
  1 muaj më parë

  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka uruar xhudisten kosovare, Distria Krasniqi, për fitoren e medaljes së artë në Paris.

  “Vajza e artë e Kosovës, Distria Krasniqi ka ngritur sërish flamurin e Kosovës në piedestal, kësaj radhe në Paris Grand Slam 2023. Kështu mbrohen ngjyrat e Kosovës! Krenar me ty!”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

  Distria Krasniqi ka mposhtur hungarezen Reka Pupp në Grand Slamin e Parisit.

  Në përballjet që ajo ka pasur ndaj Puppit, vlen të theksohet se kjo është fitorja e saj e gjashtë, ndërsa ka pësuar vetëm një humbje.

  Prince Caffe shpërblen për festa Fitoren me veturë Fiat 500
  Nga Rubrika
  Sport21 Mars 2023
  Policia e Kosovës ka bërë të ditur se presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi,  pas intervistimit, me urdhër të...
  Sport21 Mars 2023
  Barcelona ka arritur marrëveshjes me Inigo Martinez. Transferimi do të bëhet në sezonin e verës, si transferim i lirës, kështu ka raportuar...
  Sport21 Mars 2023
  Policia e Kosovës e ka arrestuar kreun e Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi. Siç raporton Televizioni T7, nga stacioni policor...
  Të tjera
  Vip21 Mars 2023
  Ermal Mamaqi feston sot ditëlindjen e 41 dhe në këtë ditë speciale nuk kishte si të mungonte një urim nga gjysma e...
  Lajme21 Mars 2023
  Kthehet ora verore me akrepat e orës që lëvizin një orë përpara mes të shtunës 25 dhe të dielës 26 mars. I...
  Lajme21 Mars 2023
  Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, e ka ndërlidhur raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit ku përmendet korrupsioni në Qeveri, me emrin e...
  Lajme21 Mars 2023
  Presidenca e Kosovës i ka reaguar Aleksander Vuçiqit, të parit të shtetit serb, pasi ky tha se Serbia nuk pajtohet në asnjë...
  Lajme21 Mars 2023
  Në Nenin 7 të marrëveshjes së Ohrit nuk ka zotime të reja, por ka pajtim për t`i zbatuar marrëveshjet e viteve 2013...
  Lajme21 Mars 2023
  Ish-kryetar i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani ka thënë se marrëveshja mes kryeministrit kosovar, Albin Kurtit dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq ka lëvizur...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.