Lajme

Haradinaj i bindur që gjatë presidencës gjermane do të hiqen vizat: Merkel si askush tjetër i kupton nevojat tona

Haradinaj i bindur që gjatë presidencës gjermane do të hiqen vizat: Merkel si askush tjetër i kupton nevojat tona
11:13 | 01 Korrik 2020

Ish’kryeministri i Kosovës dhe kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj ka thënë se fakti që Gjermania e kryeson presidencën e Këshillit të BE’së për gjashtë muajt e ardhshëm është lajm i mirë për shtetin tonë.

Haradinaj në Facebook ka shkruar se kancelarja gjermane Angela Merkel më shumë se askush tjetër në BE i kupton nevojat e Kosovës.

“Nuk kam dyshim që përgjatë mandatit gjashtëmujor të Gjermanisë në krye të BE-së, një energji e re do ta përfundojë procesin e liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës dhe do t’i çojë përpara proceset integruese të Kosovës në organizatat dhe institucionet e Bashkimit Evropian”, ka shkruar Haradinaj.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera