[wp-story]

Lajme

Haradinaj flet për rastin Dehari pas mbledhjes së Qeverisë

Haradinaj flet për rastin Dehari pas mbledhjes së Qeverisë
14:47 | 05 Nëntor 2019

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së Qeverisë ka folur edhe për rastin e aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari.

Haradinaj ka deklaruar para mediave në ditën kur janë bërë tre vite që Dehari ka ndërruar jetë se i vjen mirë që qeveria të cilën ai ka udhëhequr e ka realizuar kërkesën e familjes për të kryer ekspertizë jashtë vendit.

“Dëshiroj me shprehë edhe një herë respektin për prindërit e Astrit, Avniun dhe nënën e tij edhe me thënë se pa paragjykim më vjen mirë që kjo qeveri qeveria që udhëheqi ka realizuar kërkesën e familjes për ekspertizë jashtë vendit, bazuar në të shpresoj që e vërteta të del definitive, ju bëj apel të gjithëve që me shku për drejtësi dhe për të vërtetën mirëpo jo për keqpërdorim”, tha Haradinaj.

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera