Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Haradinaj dhuron gjak në kujtim të dëshmorëve dhe të rënëve për liri

  FrontOnline
  29 Mars 2023

  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka vizituar Qendrën e Kombëtare të Transfuzionit të Gjakut në Prishtinë, me ç’rast bashkë me kolegë të tjerë kanë dhuruar gjak.

  Haradinaj para medieve tha se dhuroi gjak në shenjë respekti për dëshmorët e rënë për liri.

  “Këto ditë, gati çdo ditë dhe çdo kund në Kosovë po kujtohen të rënët për liri, dëshmorët, martirët. Për të gjithë këta kuptohet dhimbja është e madhe edhe ata e kanë dhënë jetën që të jetojnë të lirë të gjithë të tjerët. Në shenjë respekti pra pikërishtë për gjithë këta të rën për liri dhe për tu solidarizuar me gjithë ata që shpëtojnë jetë e kemi marrë këtë aksion për të dhuruar gjakë. ”, tha Haradinaj.

  Ai gjithashtu I bëri thirrje qytetarëve të tjerë që të dhurojnë gjak, për të shpëtuar jetë.

  “Ju bëjë thirrje qytetarëve të vendit që së pari ta ruajnë shëndetin e vet, e po ashtu të dhurojnë gjak e të shpëtojnë jetë. Sepse është edhe në traditën tonë solidariteti edhe përkrahja edhe me bashkëndje, pra mos me e lënë vetëm askënd në një moment të keq, në moment të vështirë”, tha Haradinaj./E.O

   

  KEDS njofton se këto vende do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme02 Qershor 2023
  Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë, Robert Bosch, situatën në veri të Kosovës në javën e shkuar e vlerësoi si serioze dhe, sipas...
  Lajme02 Qershor 2023
  Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku e ka vlerësuar aventureske qasjen politike të kryeministrit të Kosovës Albin Kurti gjatë muajve të fundit. Kërkesat...
  Lajme02 Qershor 2023
  Numri i nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme në nivel vendi ka shkuar duke rënë vazhdimisht. Krahasuar me vitin shkollor 2008/2009,...
  Të tjera
  Vip02 Qershor 2023
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri, është mjaft aktive dhe ndan me ndjekësit në rrjete sociale postime të ndryshme. Ajo ditë më...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Të paktën 70 persona kanë vdekur dhe më shumë se 350 janë plagosur pas përplasjes së trenave në Indi. Mediat raportojnë se...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Gjykata e shkallës së parë e Elbasanit, në Shqipëri, liroi nga burgu ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, ndërsa i kishte mbetur pa...
  Lajme02 Qershor 2023
  Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka kërkuar nga presidentja Vjosa Osmani që ta ushtrojë detyrën e saj kushtetuese për...
  Lajme02 Qershor 2023
  Politikani shqiptar i Maqedonisë së Veriut, Ali Ahmeti ka vizituar sot prindërit e ish-presidentit Hashim Thaçi në Kosovë. I shoqëruar nga zëvendëskryeministri...
  Lajme02 Qershor 2023
  Pas më shumë se tetë orëve, ka përfunduar debati parlamentar për situatën në veri. Opozita ka hedhur kritika ndaj pushtetit për zhvillimet...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.