[wp-story]

Lajme

Haradinaj dhe Veseli sërish bashkë? Flet kryetari i AAK-së

Haradinaj dhe Veseli sërish bashkë? Flet kryetari i AAK-së
19:41 | 11 Janar 2020

Ramush Haradinaj, lideri i Alenacnës për Ardhmërinë e Kosovës, ka treguar nëse do të bashkëpunonte sërish me kryetarin e PDK-së, Kadri Veselin.

“Nuk parashoh një koalicion të ardhshëm me PDK-në po them sinqerisht”.

“Ne e kemi bërë një koalicion në një etapë të caktuar, i kemi kryer ato përgjegjësi që i kemi pasur. Kemi marrë një vendim politik si aleancë që nuk jemi për një koalicion parazgjedhor apo paszgjedhor me PDK-në”.

“Kjo është parimore për shkak se ne kemi pasur dëshirë t’i japim mundësinë qytetarëve dhe vendit tonë me gjet zgjedhjen e duhur pastër. Rezultat i kësaj ndarje të PAN-it kanë fituar partitë tjera dhe nuk mërzitëm për këtë sepse jemi në demokraci”.

Super zbritje në “Petrol Company”

Të tjera