Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Haradinaj, Avdullah Hotit: Duhet ta trajtoni seriozisht partnerin e koalicionit

  FrontOnline
  24 Korrik 2020

  Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Daut Haradinaj ka kërkuar nga Kryeministri Avdullah Hoti që ta trajtojë më me seriozitet partnerin e koalicionit qeverisës.

  Sipas tij duhet t’i jepet hapësirë në dialog edhe përfaqësuesit të tyre për dialog Selim Selimit.

  ”Kemi një shqetësim se dialogu tash e 15 vjet nuk ka prodhuar rezultat pa përfshirjen e SHBA-së”.

  ”Në rast se një marrëveshje arrihet në Bruksel pa mbështetjen e SHBA-ve, ajo marrëveshje është zor e implementueshme”.

  ”Asnjë keqkuptim në bashkëqeverisje nuk e kemi, por është kërkesë eksplicite që pjesë e dialogut të jetë edhe SHBA. Kemi aleatë Europën, por besimin e kemi në SHBA”.

  ”Duhet të jetë një kusht në tavolinë, nuk kemi cka me lypë në Bruksel se na ka mashtru me dhjetra herë”.

  ”Nëse dikush duhet të turpërohet ajo është Serbia”.

  ”Kryeminsitri Hoti duhet ta trajtojë seriozisht partnerin e koalicionit e sidomos përfaqësuesin tonë në dialog, Selim Selimin”.

  Vedat Bajrami banori më i ri në Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2023
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu thotë se bandat e organizuara kriminale serbe të cilat udhëhiqen nga Vuçiq nuk do të tolerohen. Ajo...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryetari i Leposaviqit, Lulzim Hetemi, ka mbetur i bllokuar brenda objektit të komunës. Sipas burimeve të Klankosova.tv Hetemi është duke u ruajtur...
  Lajme29 Maj 2023
  Gjatë së hënës, qindra huliganë serbë përdorën dhunë të pajustifikueshme gjatë protestes pranë komunës së Zveçanit në veri të Mitrovicës. Të paktën...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2023
  Për të martën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku kryesisht gjatë orëve të pasditës dhe mbrëmjes, pritet të ketë...
  Lajme29 Maj 2023
  Pas përleshjeve në veri mes protestuesve serbë dhe forcave të KFOR-it, nën arrest po mbahen të paktën tre persona. Përmes burime nga...
  Lajme29 Maj 2023
  Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se dialogu është e vetmja rrugë për të ecur përpara, duke i bërë thirrje...
  Lajme29 Maj 2023
  Ish-presidenti Fatmir Sejdiu ka thënë se shihet qartë që protestat në veri janë të dhunshme dhe të udhëhequra nga bandat e njohura...
  Lajme29 Maj 2023
  Ministria e Punëve të Jashtme e Austrisë i ka dënuar fuqishëm sulmet e dhunshme ndaj ushtarëve të KFOR-it, pjesëtarëve të EULEX-it dhe...
  Lajme29 Maj 2023
  Shefja e UNMIK-ut, Caroline Ziadeh, ka thënë se është e alarmuar nga dhuna në veri të Kosovës dhe veprimet e mëparshme gjatë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.