×
 • Lajme
 • Lajme

  Haradinaj: Ata që iu gëzuan lajmit për Thaçin e Veselin, do ishte mirë të shkonin me Millosheviqin

  FrontOnline
  24 Qershor 2020

  Ish-komandanti i UÇK-së nga zona e Dukagjinit, Daut Haradinaj ka reaguar pas aktakuzave të propozuara për Thaçin e Veselin.

  Haradinaj ka thënë se ky është shumë lajm i keq, mirëpo se pret që Thaçi e Veseli të dalin edhe më të fortë nga kjo betejë.

  “Natyrisht që është lajm tepër i keq, por është rast tepër i pakjartë sepse s’kemi dëgjuar se prokuroria publikon aktakuzën para konfirmimit. Është për t’u shqetësu edhe për vet kohën kur publikohet kjo aktakuzë. Kjo nuk është praktikë e njohur në drejtësinë ndërkombëtare. Aktakuza po tenton një gjykim publik. Gjykata është vet politike. Pra kur dihet se është paraparë një takim në Shtëpinë e Bardhë, aktakuza është politike dhe tendencioze. Aktakuza e ka devalvuar peshën e një zhvillimi të tillë. Ne do të jemi të vendosur, dhe besoj që Thaçi e Veseli do ta fitojnë këtë betejë dhe do të dalin edhe më të fortë”, ka thënë ai për Klan Kosovën.

  Madje ai ka pasur edhe një cilësim për ata që i janë gëzuar këtij lajmi.

  “Gjithmonë ka pas zëdhënës të Millosheviqit, dhe do të ishte mirë që ata me pas shku me Millosheviqin”, ka shtuar Haradinaj.

  KEDS njofton se këto vende do mbesin pa energji elektrike
  Nga Rubrika
  Lajme23 Shtator 2023
  Eksperti i sigurisë Drizan Shala, tha se nëse KFOR do i mundësojë Vuçiçit që ai të vizitojë Manastirin e Graçanicës, do të...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka qëndruar sot për vizitë në Lipjan. Ai atje është takuar me bashkëpartiakët e tij. Këtë Haradinaj...
  Kronika23 Shtator 2023
  Policia në Kaçanik të premten ka arrestuar një të mitur. Të njëjtit i kanë gjetur një revole me 3 copë fishekë. Me...
  Të tjera
  Kronika23 Shtator 2023
  Një prizrenas ka raportuar në Polici se derisa ishte duke punuar në pronën e tij ka hasur në një mjet të dyshuar...
  Sport23 Shtator 2023
  Një tribunë e stadiumit me bari artificial në Korishë të Prizrenit është shembur gjatë ditëve të fundit. U përurua në vitin 2019,...
  Vip23 Shtator 2023
  Afrona Dika ditët e fundit po i kalon në një nga ishujt më të pasur të Islandës. Ajo nuk e bëri publike...
  Lajme23 Shtator 2023
  Kreu i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti, gjatë të premtes ka takuar kandidatët shqiptarë që do të marrin pjesë në zgjedhjet e...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Eksportet e Kinës të dy mineraleve të rralla thelbësore për prodhimin e gjysmëpërçuesve ranë në zero në gusht, një muaj pasi Pekini...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Ushtria e Libanit deklaroi se hodhi gaz lotsjellës ndaj ushtarëve izraelitë në përgjigje të sulmit të këtyre të fundit me bombola tymi...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.