[wp-story]

Lajme

Haradinaj: Asnjë festë nuk do të kishte kuptim pa dëshmorët tanë

Haradinaj: Asnjë festë nuk do të kishte kuptim pa dëshmorët tanë
13:38 | 28 Nëntor 2020

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, bashkë me ministra e bashkëpartiakë kanë zbuluar lapidarët e të rënëve për liri në Isniq e Carrabreg.

Ai në Facebook ka shkruar se shumë heronjë të Kosovës e kanë ndëruar Shqipërinë me betejat e tyre deri në frymën e fundit.

“Asnjë festë e as vet liria dhe dita e madhe që e shënojmë sot, nuk do të kishte kuptim pa ta”, ka shkruar ai.

 

Në festën e Flamurit Kombëtar, ishim sot në Isniq e Carrabreg, për të zbuluar lapidarët e të rënëve për liri.Së bashku…

Posted by Ramush Haradinaj on Saturday, November 28, 2020

 

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera