Gjuha:
×
 • Sport
 • Sport

  Hakohet llogaria e Neymarit në Twitter – motra e brazilianit thotë se nuk është e përfshirë

  FrontOnline
  29 Mars 2023

  Neymarit duket se i është hakuar llogaria në Twitter, pasi u panë disa postime shokuese.

  Tifozët mbetën të hutuar kur llogaria e sulmuesit të Paris Saint-Germain në Twitter bëri një postim drejtuar gazetës braziliane të lajmeve Choquei, i cili thoshte: “Të urrej”.

  Kishte edhe postime të tjera në një gjuhë që nuk kuptohej, duke ngjallur shqetësime te fansat e brazilianit.

  Pasi ylli i PSG-së duket se e rikuperoi llogarinë e tij dhe i fshiu shpejt dy postimet e fundit të cilat nuk arrinin të gjenin ndonjë përkthim të vërtetë, Choquei vuri në dukje se ai iu drejtua atyre: “Edhe ne të duam, Neymar”, shkruan ata me shaka.

  Motra e Neymar, Rafaella, me shpejtësi mohoi përfshirjen e saj, duke thënë në një storie në Instagram: “Nuk isha unë që i postova ato gjëra. Të gjithë gënjejnë. Unë nuk e kam as aplikacionin në telefonin tim”.

  Postimet vijnë në një kohë të pasigurt për karrierën e Neymar, me anësorin që aktualisht është i lënduar dhe nuk ka gjasa të shfaqet përsëri deri në sezonin e ardhshëm.

  Kjo do të jetë kur ai të hyjë në dy vitet e fundit të kontratës së tij me PSG, megjithëse raportimet sugjerojnë se kampionët francezë po kërkojnë të largojnë atë shkaku i pagës së lartë për të përmbushur rregulloret financiare të UEFA -s. /Telegrafi/

   

  Si të kurseni mbi 350 kilovatë/orë në muaj me një investim të thjeshtë, tregon Idriz Ferati, drejtor i Auditimit në…
  Nga Rubrika
  Sport30 Maj 2023
  Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) ka dërguar sot ankesë në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar, në lidhje me mesazhin provokues dhe politik të tenistit...
  Sport29 Maj 2023
  Pas katër vitesh, Partizani rikthehet te titulli kampion në Superiore teksa të kuqtë mposhtën në shtëpinë e tyre, Teutën me rezultatin 2-0....
  Sport29 Maj 2023
  Kombëtarja e Italisë ka publikuar sot listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e muajit qershor. Skuadra e Roberto Mancinit përbëhet nga...
  Të tjera
  Lajme30 Maj 2023
  Kryetari i Komunës së Zveçanit, Ilir Peci, tha se po punon nga Zyra për Komunitete në fshatin Lipë të kësaj komune, e...
  Lajme30 Maj 2023
  Gazetarët që po i përcjellin nga afër ngjarjet në veri të vendit janë sulmuar në Leposaviq. T7 raportoi se gazetarët janë sulmuar...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Një tjetër vrasje ka tronditur SHBA-në dhe këtë herë viktimat janë nga e njëjta familje. Prindërit, motra dhe vëllai i Cesar Olalde,...
  Lajme30 Maj 2023
  Kryeministri Albin Kurti nuk do të marrë pjesë në Forumin e Bratisllavës në Sllovaki ku kishte planifikuar të shkonte për shkak të...
  Vip30 Maj 2023
  Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj do të martohen në datën 17 qershor. Ceremonia që do të bëjë bashkë familjarë, miq dhe bashkëpunëtorë...
  Vip30 Maj 2023
  Albina Kelmendi duket se do e prekë sërish skenën e “Eurovizionit”. Ajo ka zbuluar se ka marrë disa oferta prej shteteve pjesëmarrëse...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.