[wp-story]

Lajme

Haki Abazi thotë se tani është deputet i koalicionit LDK-VV

Haki Abazi thotë se tani është deputet i koalicionit LDK-VV
23:49 | 04 Dhjetor 2019

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, ka thënë në T7 se tani lirisht mund të quhet si deputet i koalicionit qeverisës LDK-VV.

Gjatë prezantimit në fillim të emisionit, moderatori Fidan Jupolli pa dashje iu referua Haki Abazit si deputet i LDK’së, gabim të cilin e rregulloi menjëherë.

Por Haki Abazi tha se nuk ka problem pasi që tani e konsideron vetën deputet të koalicionit LDK-VV.

Po ashtu gjatë gjithë emisionit, Abazi ka thënë se lidhja e një koalicioni qeverisës është thuajse gjë e kryer, dhe prezantimi i kërkesave nga ana e LDK’së është vetëm për të shikuar pozicionin e tyre në negociata.

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera