Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Haki Abazi tani me fjalë të mëdha për UÇK-në, por ofendon LDK-në e fshatit Prapashticë

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Haki Abazi nga Lëvizja Vetëvendosje i ka dalë në mbrojtje UÇK-së, derisa ka atakuar fshatin e kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa.

  “Mbrojtja e UÇK është obligim i secilit nga ne sepse UÇK është historia nëpërmjet së cilës ka kaluar liria dhe Pavarësia e Kosovës drejt realizimit të aspiratave kombëtare”, thotë ai.

  Abazi shton se demokracia, sipas tij, është garë me vota.

  “Demokracia nuk është sport i Prapashticës demokracia është garë me vota. Kush friksohet nga vota është qyqar i demokracisë”, ka shkruar ai në Facebook.

  Postimi i plotë:

  Sa herë që LVV dhe Kurti fyhen dhe shpërndahen lajme të pavërteta nga njerëz pa integritet, me konflikt interesi, nepotik e me të punësuar familjar në BQK, të përfshirë në afera korruptive e kriminale, atëherë është e qartë që kanë kuptuar që kapitulli i tyre ka përfunduar dhe jetërat në politikë i kanë të konsumuara dhe ezauruara. Mediat dhe portalet që amplifikojnë lajmet e rreme dhe sulmet pa bazë e pa etikë gazetareske e mediale, janë servis i sistemit të kapur dhe që me naivitet mendojnë se qytetarët nuk e kuptojnë lojën djallëzore dhe të ndytë që po bëjnë për të mbajtur veten në biznes.

  Demokracia nuk është sport i Prapashticës demokracia është garë me vota. Kush friksohet nga vota është qyqar i demokracisë.

  Mbrojtja e UÇK është obligim i secilit nga ne sepse UÇK është historia nëpërmjet së cilës ka kaluar liria dhe Pavarësia e Kosovës drejt realizimit të aspiratave kombtare.

  Pavarësia e Kosovës nuk është stacioni hajnisë e as krimit dhe nuk do të shënohet si e tillë ne historinë tonë. Pavarësia e Kosovës është stacioni i faktorizimit dhe prosperitetit të shqiptarëve në Ballkan.

  Comodita në panairin M.O.W. po shijon takimet me biznese për mundësi shkëmbimi eksperiencash, rrjetëzimi dhe bashkëpunimi
  Nga Rubrika
  Lajme21 Mars 2023
  Ish-kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar statusin e fundit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, lidhur me presidentin serb Aleksandar Vuçiq....
  Lajme21 Mars 2023
  Nuk kanë kaluar as 24 orë nga takimi në Ohër dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka tentuar ta bindë opinionin se...
  Lajme21 Mars 2023
  Komuna e Mitrovicës prin me numrin e rasteve sociale. Kjo bën që nevoja për ndihma të jetë e madhe. Ka familje që...
  Të tjera
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka komentuar për herë të parë dorëheqjen e Shqipe Mjekiqit nga pozita e nënkryetares...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Deputetët në Ugandë kanë miratuar një projekt-ligj të diskutueshëm anti-LGBTQ+, i cili do t’i bënte aktet homoseksuale të dënueshme me vdekje, duke...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Pas edhe një vizite tjetër në Washington dhe aktiviteteve të shumta diplomatike që kanë pasur në Kongres dhe Senat, përfaqësuesit politikë të...
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, duke folur për Planin Evropian, deklaroi se asnjë kryeministër s’ka bërë kaq dëm sikur...
  Vip21 Mars 2023
  Sonte në “prime” u komentua loja e Kiarës brenda “BBVA”, ku disa prej banorëve u shprehën që ajo ka arritur deri këtu...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  5 deputetë të Kuvendit në Shqipëri do të lënë mandatin e ligjvënësit për të garuar në elektoralet e 14 majit për kryetar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.