Lajme

Haki Abazi propozohet ambasador në Amerikë, refuzohet nga pala amerikane

Haki Abazi propozohet ambasador në Amerikë, refuzohet nga pala amerikane
18:54 | 18 Qershor 2021

Deputeti i Vetëvendosjes,  Haki Abazi është propozuar për ambasador në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Gazeta Express merr vesh nga burimet se propozimi i MPJD-së për ta dërguar Abazin në Washington D.C është refuzuar nga pala amerikane.

Por deputeti, Haki Abazi ka thënë se asnjëherë nuk është diskutuar që ai te jetë ambasador i Republikës së Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Në një përgjigje për Front Online, Abazi ka thënë se kjo nuk është aspak e vërtetë.

“Jo, nuk është e vërtetë. Jo absolutisht as që ka pas diskutim për këtë punë”, ka deklaruar Abazi, për FrontOnline.

Në media sot është raportuar se Deputeti i VV-së Haki Abazi është propozuar për ambasador në Shtetet e Bashkuara të Amerikës./FrontOnline

Kush janë parakushtet efektivitetit dhe efiçiencës?

Të tjera