Lajme

Haki Abazi përlotet në emision kur kujton vëllain e vdekur

Haki Abazi përlotet në emision kur kujton vëllain e vdekur
22:47 | 03 Gusht 2021

Deputeti i LVV-së, Haki Abazi, ka folur për herë të parë për një dhimbje të madhe që ka kapluar atë dhe familjen. Ai ka treguar për vdekjen e vëllait të tij në moshë të re.

Haki Abazi,në ATV ka folur për ardhjen në jetë të djalit të tij Rilindit, në një kohe kur deputeti kishte humbur vëllain e tij Arbërin.

Ai me dhimbje ka folur për humbjen e vëllait, i cili ishte detyruar të largohet në vendet të Evropës për shkak të përpjekës së autoriteteve jugosllave që ta rekrutojnë atë në luftën në Kroaci.

Derisa ka folur për Arbërin, i cili në momentin e vdekjes ishte duke realizuar një film në gjuhën frënge, Abazi nuk ka arritur t’i ndal lotët.

Kjo është hera e parë që Abazi flet për historinë e dhimbshme të vëllait të tij që u largua nga Kosova si student.

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera