Sport

Hajvalia mposhtet me rezultat të thellë nga Benfica dhe përfundon aventurën evropiane

Hajvalia mposhtet me rezultat të thellë nga Benfica dhe përfundon aventurën evropiane
16:02 | 18 Gusht 2022

Skuadra e vetme kosovare që këtë vit ka marrë pjesë në garat evropiane është Hajvalia.

Kryeqytetaset janë përballur me gjigantin portugez Benficën dhe kanë humbur me rezultat të thellë 9-0, duke u eliminuar nga Liga e Kampionëve.

Kjo ndeshje ishte në kuadër të rrethit të dytë kualifikues në Ligën e Kampionëve që është zhvilluar në Eschede të Holandës.

Pjesa e parë e ndeshjes përfundoi 3-0 për Benficën me golat e shënuara në Silvia Rebelo në minutën e tetë derisa Marta Cintra realizoi dy gola të tjerë në të 15-tën dhe 43 për 3-0.

Në pjesën e dytë vashat e skuadrës portugeze realizuan edhe gjashtë gola të tjerë.

Marta Tricka kompletoi het-trickun në minutën e 59-të, derisa golat e tjerë u shënuan nga Jessica Silva (48′), Ana Vitoria (58′), Andreia Norton (63′), Cloe Lacasse (64′) dhe Lucia Alves (90’+2).

Benfica në raundin e tretë pret fituesin e duelit mes Twente dhe Anenii Noi.

Një delegacion i Prince Coffee viziton plantacionet e kafesë në Indi

Të tjera