Lajme

Hajnat vodhën mbi 10 revole nga poligoni i gjuajtjes në Novobërdë

Hajnat vodhën mbi 10 revole nga poligoni i gjuajtjes në Novobërdë
23:25 | 15 Shtator 2020

Gjatë ditës së sotme persona të panjohur kanë arritur të vjedhin mbi 10 revole nga një poligon i gjuajtjes në fshatin Koretishtë të Novobërdës.

Gazeta Sinjali mëson se të dyshuarit kanë thyer murin duke depërtuar te vendi ku ruhen armët me ç’rast edhe ka ndodhur vjedhja.

Për rastin është njoftuar edhe Policia e Kosovës dhe po merren me rastin.

Nuk raportohet për ndonjë të arrestuar.

Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit

Të tjera