Kronika

Hajnat vjedhin para e stoli ri në një shtëpi në Gjakovë

Hajnat vjedhin para e stoli ri në një shtëpi në Gjakovë
08:48 | 27 Janar 2022

Një vjedhje e rëndë është kryer mbrëmë në Gjakovë.

Siç bën me dije policia përmes raportit, persona të dyshuar deri më tani të panjohur, përmes një dritareje kanë hyrë në një shtëpi dhe kanë marrë para e stoli ari.

“Fsh. Rogovë, Gjakovë 26.01.2022 – 23:40. Viktima mashkull  kosovar ka raportuar se të dyshuar deri më tani të panjohur, përmes një dritareje kishin hyr në shtëpinë e tij. Të dyshuarit kishin vjedhur  para dhe stoli ari. Njësitë relevante policore kanë dalë në vendin e ngjarjes. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit, rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në njoftimin e policisë.

 

Apliko online për kredi në IBAS, përfito subvencionim nga Qeveria

Të tjera