×
 • Vip
 • Vip

  Hailey për varësinë e Bieber: U ktheva në hapësirat e errëta, ishte vërtet e vështirë

  FrontOnline
  13 Nëntor 2021

  Hailey Baldwin zbuloi se po kalonte një kohë të vështirë pasi ndihmoi bashkëshortin e saj, këngëtarin Justin Bieber, të largohej nga varësia. Kjo solli kujtimet e babait të saj Stephen Baldwin, i cili luftoi me të njëjtin problem, tha ajo për podkastin e Victoria’s Secret Voices.

  “Jo vetëm babai im, por shumë anëtarë të tjerë të familjes në anën e tij luftojnë me gjëra të ndryshme. Babai im ishte gjithmonë i hapur për varësinë e tij dhe unë gjithmonë e vlerësoja këtë me të. Unë kam qenë gjithmonë shumë, shumë afër tij. Ai ishte i hapur sepse është esëll dhe pse është e rëndësishme që të mos bëhemi të varur. Ai na tregoi gjithashtu se si duket një njeri i varur nga alkooli dhe si ndodh në përgjithësi”, tha modelja.

  “Më duhej të kthehesha pas në kohë dhe të përballesha me varësinë nga droga, kishte përsëri ato hapësira të errëta dhe ishte jashtëzakonisht e vështirë për mua të kthehesha tek ato”, shtoi ajo.

  Ajo zbuloi se si dukej ajo periudhë e jetës me Justin.

  “Unë do ta pyesja se si e përballon atë. Kishte raste kur nervozohesha plotësisht, pyesja Justin nëse ishte në rregull që ai ta bënte këtë. Sepse e dija që ai kishte tashmë momente në jetën e tij kur nuk ishte e drejtë për të sepse kishte kaluar nëpër gjendjet e tij të errëta. Por ai ka një vetëdije të mirë kur bëhet fjalë për këtë dhe është shumë i hapur për varësinë e tij dhe kjo është gjithçka që unë po kërkoj prej tij”, tha Hailey.

  Justin Bieber më parë ka pranuar se ka provuar marihuanën për herë të parë kur ishte vetëm 13 vjeç, pas së cilës konsumoi shumë lloje droge. Ai pranoi se ishte ikja e tij nga jeta reale dhe barra e famës.

  “Kur keni dikë kaq shumë të ri, është e mundur që ai të ketë atë ankth të tmerrshëm që nuk diagnostifikohet dhe ju nuk e dini se çfarë po ndjeni në të vërtetë. Pastaj filloni ta trajtoni veten sepse kështu ndiheni. Dhe thjesht ju ndihmon të mos ndjeni asgjë”, shpjegoi Hailey./FrontOnline/

   

  Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit
  Nga Rubrika
  Vip21 Korrik 2024
  Reperi Rigels Rajku i njohur me emrin e artit si Noizy ishte ftuar së fundmi në një Podcast” ku ka folur për...
  Vip21 Korrik 2024
  Blero Muharremi i njohur si Blero, duket se rënë sërish në dashuri. Ai së fundmi është parë në krahët e modeles së...
  Vip20 Korrik 2024
  Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora, ka marrë vëmendjen e të gjithëve duke mbuluar ballinën e revistës prestigjioze “Marie Claire” në edicionin...
  Të tjera
  Lajme21 Korrik 2024
  Liridona Shala, bashkëshortja e Faton Hajrizit i cili u vra nga policia serbe, pas dyshimeve për vrasjen e një efektivi në Serbi,...
  Lajme21 Korrik 2024
  Shefja e diplomacisë kosovare, Donika Gërvalla Schwarz, ka reaguar pasi presidenti amerikan , Joe Biden, ka njoftuar për tërheqjen e tij nga...
  Lajme21 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka publikuar një video nga vizita e saj Akademinë Ushtarake Mbretërore Sandhurst në Mbretërinë e Bashkuar. Osmani...
  Lajme21 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka bërë të ditur se Universiteti i Prishtinës ka shënuar me ngritjen më të madhe dhe renditjen...
  Lajme21 Korrik 2024
  Artan Hajrizi, vëllai i Faton Hajrizit që u vra nga autoritete serbe ka njoftuar se nuk do të ketë të pame lidhur...
  Lajme21 Korrik 2024
  Presidenti amerikan, Joe Biden, ka njoftuar se është tërhequr nga kandidatura për t'u rizgjedhur në krye të Shteteve të Bashkuara të Amerikës,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.