Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Gruda i PDK-së: Qeveria Kurti është më e dobëta në historinë e Kosovës së pasluftës

  FrontOnline
  22 Mars 2023

  Koordinatori i Departamentit për Drejtësi në Kabinetin për Qeverisje të Mirë të PDK-së, Përparim Gruda, ka thënë se Qeveria Kurti është qeveria më e dobët që e ka pasur Kosova në historinë e pasluftës.

  “Ndërrimi i çdo qeverie është një pikë ku qytetarët presin të ketë progres, pra që qeveria e re të shkojë një hap më tutje ose që minimalisht të ruajë parametrat e qeverisë paraprake. Me këtë qeveri janë prishur edhe ata parametra, pra kjo qeveri është më dobëta në historinë e Kosovës, pas luftës”, ka thënë Gruda.

  Gruda tha se kjo qeveri nuk merr hapa për zgjidhje të problemeve, por në vend të kësaj “angazhohet për të arsyetuar dështimet”.

  “Kosova gjatë këtyre dy viteve është futur në një depresion kolektiv, për shkak se qeveria ka zgjedhur që në vend se të përballet me problemet dhe të gjejë zgjidhje, ta angazhojë armatën propagandistike për të arsyetuar dështimet dhe jo për të gjetur zgjidhje”, deklaroi Gruda në Edicionin Special të Klan Kosova.

   

  Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme30 Maj 2023
  Kryetari i Komunës së Zveçanit, Ilir Peci, tha se po punon nga Zyra për Komunitete në fshatin Lipë të kësaj komune, e...
  Lajme30 Maj 2023
  Gazetarët që po i përcjellin nga afër ngjarjet në veri të vendit janë sulmuar në Leposaviq. T7 raportoi se gazetarët janë sulmuar...
  Lajme30 Maj 2023
  Kryeministri Albin Kurti nuk do të marrë pjesë në Forumin e Bratisllavës në Sllovaki ku kishte planifikuar të shkonte për shkak të...
  Të tjera
  Lajme30 Maj 2023
  Ka nisur gjykimi ndaj Pjetër Shalës. Sot pritet të dëshmojë dëshmitari i shtatë, i njohur me kodin një. Deri më tani në...
  Lajme30 Maj 2023
  Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic ka takuar sot në Beograd ambasadorët e shteteve të QUINT-it me të cilët ka biseduar për situatën...
  Lajme30 Maj 2023
  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim Zëvendës Sekretarin e Përgjithshëm për Paqe, Siguri dhe Mbrojtje në...
  Lajme30 Maj 2023
  Misioni i EULEX-it ka bërë thirrje që në veri të Kosovës të rivendoset urgjentisht paqja. “Situata e sigurisë atje është ende e...
  Lajme30 Maj 2023
  Zyrtari paralel i komunës së Zveçanit, Dragan Nedeljkoviq, në një prononcim për media sot pretendoi se ka një marrëveshje mes Listës Srpska...
  Lajme30 Maj 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar se situata në veri të vendit momentalisht është e qetë, edhe pse zhvillimet e djeshme kanë bërë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.