Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Grubi: Kemi plane të mira për Naser Ziberin

  FrontOnline
  19 Gusht 2020

  Sekretari i Përgjithshëm i BDI-së, Artan Grubi për Klan Kosovë deklaroi se kanë plane të mira për Naser Ziberin, por nuk zbuloi nëse Ziberi do të jetë kryeministër në 100 ditët e fundit në Qeveri.

  “Kandidati do të vijë pas katër viteve, do të presim, por ne dhe partnerët e koalicionit, besoj se edhe shqiptarët, kemi plane të mira për Naser Ziberin”, tha Grubi, përcjell Telegrafi Maqedoni.

  Ai tha se zgjidhje e djeshme për Qeveri është e pranuar nga të gjithë shqiptarët.

  Ndryshe, LSDM dhe BDI gjatë ditës së djeshme arritën marrëveshje në të cilën thuhet se në 100 ditët e fundit të mandatit, Zaevi do t’ia lëshojë karrigen e kryeministrit dhe se kryeministri do të propozohet nga BDI.

  Përfito FALAS një pushim për çift në Budva
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni05 Qershor 2023
  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq i sugjeroi opozitës, një ditë pas protestave të pesta masive, ku kërkohej edhe dorëheqja e tij nga posti...
  Bota/Rajoni04 Qershor 2023
  Një tjetër krim i rëndë në familje ka ndodhur në Shqipërisë. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr.10, Korçë, ku burri ka goditur...
  Bota/Rajoni04 Qershor 2023
  Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan shpalli qeverinë e re me fokus ekonominë dhe sigurinë. Presidenti turk njoftoi anëtarët e rinj të...
  Të tjera
  Lajme04 Qershor 2023
  Të dërguarit amerikan dhe evropian për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar dhe Miroslav Lajçak pritet të qëndrojnë të hënën në Beograd dhe të...
  Lajme04 Qershor 2023
  Komuna e Prishtinës tash e një vit është duke punuar rreth planit të sigurisë së shkollave në kryeqytet. Drejtuesit e shkollave e...
  Lifestyle04 Qershor 2023
  Me ngrohjen e motit, njerëzit shpenzojnë kohë duke qëndruar në natyrë, por shumë syresh ankohen për alergjinë nga dielli. Alergjia nga dielli...
  Bota/Rajoni04 Qershor 2023
  Një tjetër krim i rëndë në familje ka ndodhur në Shqipërisë. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr.10, Korçë, ku burri ka goditur...
  Lajme04 Qershor 2023
  Ka kohë të gjatë që merret me bujqësi. Jonuz Zeqiri nga fshati Hallaq i Madh i komunës së Lipjanit, përpiqet që vit...
  Vip04 Qershor 2023
  Detaje të vogla janë zbuluar nga dasma magjike e Elgit Dodës dhe Klea Hutës. Klea duket magjepsëse me një fustan të bardhë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.