[wp-story]

Bota/Rajoni

Greqia thyen rekordin e rasteve të reja me coronavirus

Greqia thyen rekordin e rasteve të reja me coronavirus
23:08 | 27 Tetor 2020

Greqia theu sot rekordin me 1.259 raste të reja të konfirmuara të infeksioneve me coronavirus, duke tejkaluar edhe numrin e të intubuarve, gjithashtu për herë të parë, tha Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik (EODY).

Rastet e reja të hënën ishin 715.

Nga rastet e reja të ditës, 112 janë të lidhura me grupe të njohura dhe 62 janë rezultat i kontrolleve në pikat e hyrjes në vend, raporton ATSh.

Greqia ka që nga fillimi i pandemisë 32.752 raste.

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera