Sport

Granit Xhaka me shokë “nënshtrojnë” Tottenhamin dhe fitojnë derbin e Londrës së Veriut

Granit Xhaka me shokë “nënshtrojnë” Tottenhamin dhe fitojnë derbin e Londrës së Veriut
15:25 | 01 Tetor 2022

Derbi i Londrës së Veriut i ka takuar Arsenalit me plotë meritë, shkruan FrontOnline.

Në kuadër të javës së nëntë në Premierligën angleze, Arsenali ishte sot nikoqir i Tottenhamit.

Ndeshja e zhvilluar në “Emirates Stadium” i takoi Arsenalit me rezultat 3:1.

Partey (’20), Jesus (’49) dhe Xhaka (’67) ia dhuruan fitoren Arsenalit sot me golat e tyre.

Kurse, për Tottenhamin, golin e nderit e shënoi Kane në minutën e 31-të nga pika e bardhë.

Me këtë fitore, Arsenali mbetet lider në Premierligë me 21 pikë, kurse Tottenhami në vendin e tretë me 17 sosh./FrontOnline/

Filloi aplikimi për gjeneratën e 10-të të KEDS Academy për nxënës dhe studentë të rinj

Të tjera