Lajme

Grabitje e armatosur në një pompë derivatesh në Mitrovicë

Grabitje e armatosur në një pompë derivatesh në Mitrovicë
20:08 | 07 Dhjetor 2021

Një pompë derivatesh ka qenë cak i hajnave këtë mbrëmje në Kçiq të Mitrovicës.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti ka konfirmuar per FronOnline se një person i maskuar dhe i armatosur ka grabitur një shumë të parave.

Zahiti tha se deri tani nuk raportohet për të lënduar.

“Sonte, rreth orës 18:00, nga ana e tre ankuesve , punëtor në një pompë derivatesh në fsh Kçiq të Mitrovicës, është raportuar se një person i dyshuar e i maskuar, nën kanosje e armës ka grabitur një shumë të parave. Nga infomracionet e deritanishme nuk raportohet për t’ lënduar. Me rastin jan duke u marrë njësitet përkatëse policore”, ka thënë Zahiti./FrontOnline

Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)

Të tjera