[wp-story]

Kronika

Grabitja e armatosur te “Bill Clintoni”, arrestohet një i dyshuar

Grabitja e armatosur te “Bill Clintoni”, arrestohet një i dyshuar
11:43 | 18 Shkurt 2021

Policia njofton për arrestimin e një personi të dyshuar për grabitjen e armatosur në filialin e një institucioni mikrofinanciar në Prishtinë.

Rasti ka ndodhur më 8 shkurt, ndërsa i dyshuari është arrestuar dje.

Me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Njoftimi i plotë i policisë:

GRABITJE E ARMATOSUR/Rr. Bill Klinton, Prishtinë 08.02.2021 – 12:45. Me 17.02.2021 lidhur me rastin njësiti policor ka arritur të arrestoj një të dyshuar mashkull kosovar i cili dyshohet se ka kryer disa grabitje në filialin e institucionit mikro financiar. Te i dyshuari është konfiskuar një revole Zoraki katër fishekë dhe disa rroba që dyshohet se janë përdorë gjatë grabitjeve. Me urdhër të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje./Front Online

“Petrol Company” ndihmon më shumë se 200 familje për festën e Fitër Bajramit (VIDEO)

Të tjera