Sport

Gola, spektakël, emocione: Mbyllen pjesët e para në pesë ndeshjet e sotme të Superligës

Gola, spektakël, emocione: Mbyllen pjesët e para në pesë ndeshjet e sotme të Superligës
15:52 | 09 Maj 2021

Janë mbyllur pjesët e para në pesë ndeshjet e sotme në Superligën e Kosovës në futboll.

Në kryendeshjen e kësaj xhiro, Drita po luan baras 1:1 ndaj Ballkanit pas pjesës së parë, shkruan FrontOnline.

Xhevdet Shabani realizoi eurogol për Dritën në minutën e 17-të të ndeshjes, kurse Mirlind Daku barazoi në minutën e 45-të.

Nga ana tjetër, ndeshja mes Prishtinës dhe Feronikelit po luhet baras 1:1 pas 45 minutash.

Leonit Abazi shënoi për vendasit (‘7), kurse rezultatin e barazoi autogoli i Ardit Nikës në minutën e 23-të të ndeshjes.

Nga ana tjetër, Gjilani është duke fituar 0:1 me golin e shënuar nga Shend Kelmendi në minutën e 18-të të ndeshjes.

Ndërkaq, Arbëria është duke fituar 1:0 ndaj Drenicës me golin e golin e Marcleit në minutën e 23-të, kurse sfida Llapi – Besa po luhet baras 0:0./FrontOnline/

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera