Sport

Goditja e fuqishme e Zhegrovës dhe pritja spektakolare e Hoxhës në ndeshjen Shqipëri – Kosovë

Goditja e fuqishme e Zhegrovës dhe pritja spektakolare e Hoxhës në ndeshjen Shqipëri – Kosovë
17:18 | 11 Nëntor 2020

Kanë kaluar mbi 50 minuta në ndeshjen vëllazërore mes Shqipërisë dhe Kosovës.

Rezultati momental është 1:0 për vendasit, ku në minutën e 31-të, Shqipëria e ka realizuar golin e parë për 1:0.

Në minutat e parë të pjesës së dytë, Edon Zhegrova i Kosovës bëri një gjuajtje fantastike nga goditja e lirë, por pritja e Alban Hoxhës ishte fantastike.

Kombëtarja e Shqipërisë është nikoqire e Kosovës në një ndeshje miqësore në pasditën e sotme.

Ndeshja ka nisur nga ora 16:00 në stadiumin “Elbasan Arena”.

Kjo miqësore vie para dy ndeshjeve të të dyja skuadrave në Ligën e Kombeve.

https://twitter.com/KosovoMagazine/status/1326558368509677569?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1326558368509677569%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=http%3A%2F%2Fzeri.info%2Fsport%2F376619%2Fgoditja-e-fuqishme-e-edon-zhegroves-dhe-pritja-spektakolare-e-alban-hoxhes-ne-ndeshjen-shqiperi-kosove%2F

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera