×
 • Sport
 • Sport

  Goditja e fuqishme e Zhegrovës dhe pritja spektakolare e Hoxhës në ndeshjen Shqipëri – Kosovë

  FrontOnline
  11 Nëntor 2020

  Kanë kaluar mbi 50 minuta në ndeshjen vëllazërore mes Shqipërisë dhe Kosovës.

  Rezultati momental është 1:0 për vendasit, ku në minutën e 31-të, Shqipëria e ka realizuar golin e parë për 1:0.

  Në minutat e parë të pjesës së dytë, Edon Zhegrova i Kosovës bëri një gjuajtje fantastike nga goditja e lirë, por pritja e Alban Hoxhës ishte fantastike.

  Kombëtarja e Shqipërisë është nikoqire e Kosovës në një ndeshje miqësore në pasditën e sotme.

  Ndeshja ka nisur nga ora 16:00 në stadiumin “Elbasan Arena”.

  Kjo miqësore vie para dy ndeshjeve të të dyja skuadrave në Ligën e Kombeve.

  https://twitter.com/KosovoMagazine/status/1326558368509677569?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1326558368509677569%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=http%3A%2F%2Fzeri.info%2Fsport%2F376619%2Fgoditja-e-fuqishme-e-edon-zhegroves-dhe-pritja-spektakolare-e-alban-hoxhes-ne-ndeshjen-shqiperi-kosove%2F

  Çmime më të lira të naftës dhe oferta fantastike në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Sport04 Tetor 2023
  Manchester City ka dalë fitues në momentet e fundi nga përballja me Leipzig në "Red Bull Arena", Newcastle i ka dhënë një...
  Sport04 Tetor 2023
  Trepça ka fituar ndaj Tindastollit në kualifikimet për FIBA Europe Cup. Mitrovicasit fituan me rezultat 69:77. Mikaile Tmusic me 22 pikë dhe...
  Sport04 Tetor 2023
  Zyrtari i VAR-it, Darren England, nuk do të ndajë drejtësinë në asnjë ndeshje të Liverpoolit për pjesën tjetër të sezonit pas përfshirjes...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Shqipërinë ku do të takohet edhe me ministrat e jashtëm të Kosovës...
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Sport04 Tetor 2023
  Trepça ka fituar ndaj Tindastollit në kualifikimet për FIBA Europe Cup. Mitrovicasit fituan me rezultat 69:77. Mikaile Tmusic me 22 pikë dhe...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Ukraina do të bëjë gjithçka për të ruajtur mbështetjen e Shteteve të Bashkuara dhe Evropës në...
  Vip04 Tetor 2023
  Aktorja Julia Ormond e ka paditur producentin Harvey Weinstein për sulm seksual. Në padinë e ngritur të mërkurën dhe të siguruar nga...
  Bota/Rajoni04 Tetor 2023
  Senati amerikan ka miratuar emërimin e James O’Brien si Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike. O’Brien ka fituar besimin e 67...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.